U nastavku najave ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva koje će se u rujnu održati u našim Tuheljskim toplicama, danas odlazimo u Belgiju. Tamo je u gradu Gentu održano 31. i posljednje Svjetsko prvenstvo prije pandemije. Domaćin organizacije bila je Belgija, odnosno organizacija BTC koja predstavlja Belgiju u U.I.C.R.-u. Natjecanja su održana od 27.09.2018. do 1.10.2018. godine, a natjecalo se u 6 kategorija: kombi vozilo, solo kamion, kamion sa prikolicom, kamion sa poluprikolicom i autobus. Pored toga organizirano je natjecanje u ECO vožnji i posebna kategorija mladi vozači.

Sindikat hrvatskog vozača, predstavnik Republike Hrvatske u međunarodnoj organizaciji natjecao se sa tri tima (sa po 3 vozača u svakome timu) i to u kategorijama solo kamion, kamion sa poluprikolicom i autobus. U žestokoj konkurenciji iz svih krajeva svijeta naši su natjecatelji zauzeli sredinu poretka u svojim kategorijama. To se može smatrati izuzetnim uspjehom obzirom da su natjecanju pristupili bez ikakvih priprema i treninga, što znači da su prezentirali svoje općenite vozačke sposobnosti i teorijsko znanje.

Cilj sindikata hrvatskog vozača bio je da u Gent odvedemo kandidate koji će preuzeti organizaciju nacionalnog prvenstva u Republici Hrvatskoj. Stoga su i bili izabrani kandidati iz svih regija u kojima će 2019. godine biti održana izlučna natjecanja. Dubrovnik, Split, Rijeka, Osijek i Zagreb bit će gradovi u kojima će svi članovi Sindikata hrvatskog vozača imati priliku pokazati svoja znanja, svoje talente i svoje sposobnosti, a organizaciju istih tih takmičenja preuzet će upravo kandidati koji su učestvovali na Svjetskom prvenstvu gdje su stekli potrebna znanja za organizaciju i provođenje takmičenja.

Bitno je napomenuti da će svi pobjednici regionalnih natjecanja (1., 2. i 3. mjesto) sudjelovati u finalu na kojem će biti izabrani  predstavnici Republike Hrvatske za Svjetsko prvenstvo u Hrvatskoj u rujnu ove godine. U cilju što bolje organizacije i provođenja regionalnih i nacionalnog takmičenja u Belgiji sudjelovala je i Sanja Ožić iz Zagreba, zaposlena kod poslodavca Čistoća Zagreb kao član međunarodnog žirija kako bi stekla iskustva vezana uz ocjenjivanje kandidata, a koja će se u potpunosti primjenjivati i na našim natjecanjima.

O načinima prijave članova Sindikata hrvatskog vozača za sudjelovanje na regionalnim takmičenjima bit ćete obaviješteni putem Web stranice Sindikata hrvatskog vozača i Transport magazina.

 

Pokrovitelji odlaska u Belgiju bili su : Grand auto (korištenje vozila Ford Galaxy i Ford Tourneo)

 

Crodux (majice i hlače), Velpro (majice i hlače), Transport Magazin

Komentirajte

E.mail adresa neće biti objavljena. Zahtijevana polja su označena s *